Koomiksi töötuba NRGs

Valikainete nädalal toimus NRGs kahepäevane (30. nov.-1. dets.) koomiksi töötuba, mida viis läbi Läti kunstnik Ingrīda Pičukāne  ja talle oli abiks ka Lätis ilmuva koomiksiajakirja toimetaja Sanita Muižniece.

Ingrida Pičukāne (s.1978) õppis Läti Kunstiakadeemias ja omandas magistrikraadi animatsiooni alal Eesti Kunstiakadeemias. Ta on töötanud graafilise disainerina, kuid palju huvitavamaks peab animatsioonide loomist ja õpetamist, samuti koomiksite tegemist. Tema koomiksid on ilmunud paljudes maailma ajakirjades. Praegu resideerub Ingrīda MoKSis ning osaleb Tartu Kunstimaja näitusel  Goddes Ex Machina.

Koomiksi töötoas osalesid valikaine „Kunstiring“ õpilased, kes said lõpuks valmis ka oma väikese koomiksiraamatu.

Töötoad toimusid MoKSi korraldatava programmi Kunstnikud Kooli raames ja seda rahastavad Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital ning Hasartmängumaksu Nõukogu. MoKS tegutseb alates 2001. aastast. See on rahvusvaheline kunstikeskus Moostes, mille ellukutsujad ja vedajad on kunstnikud ise.