Konkursid ja võistlused

Nõo Reaalgümnaasiumi õpilastel on üsna palju võimalusi osaleda erinevatel võistlustel ja konkurssidel. Hulgaliselt toimub neid juba meie oma koolis, aga piisava huvi ja taseme olemasolul võimaldatakse esinemisi ka väljaspool kooli. Ja kuigi koolis toimub tunnustamine eriti tublide tulemuste eest, ei ole osalemise eesmärgiks ainult koht, vaid ka esinemiskogemuse saamine, võistluspingega harjumine ja teiste õpilastega suhtlemine.

Konkursid, võistlused koolis

• Igal aastal toimuvad aineolümpiaadide koolivoorud, reaalainetes toimuvad enne seda veel lahendusvõistlused
  • NRG meistrivõistlused mälumängus – klassidevaheline mälumängusari läbi terve õppeaasta
  • Kevadjooks ümber paisjärve
  • Toimuvad erinevad võistlused reaalainete nädalal ja emakeele- nädalal
  • Keemiaviktoriin
  • Klassidevahelised turniirid korvpallis, võrkpallis, jalgpallis, lauatennises, ergomeetril sõudmises

Vabariiklikud konkursid, mida korraldab Nõo Reaalgümnaasium

• Kirjandusraal
  • Konkurss „Märka matemaatikat enda ümber“
  • Keemiavõistlus „Kolb“

Täpsemalt loe meie korraldatavatest konkurssidest siit.

Väljaspool kooli konkurssidel ja võistlustel osalemine

• Väga arvukalt ja edukalt osalevad meie õpilased aineolümpiaadidele
  • 50 aastat on toimunud Viie Kooli Kohtumine, kus reaalainetes võistlevad õpilased Viljandist, Tartust (H. Treffneri Gümnaasium, M. Härma Gümnaasium, Tamme Gümnaasium) ja Nõost.
  • Igal aastal on osaletud luulekonkurssidel. Üle 15 korra on osaletud B. Alveri luulekonkursil Jõgeval
  • Igal aastal on osaletud võistlustel korvpallis, võrkpallis, jalgpallis, saalihokis, kergejõustikus, suusatamises, jõutõstmises.
  • Meie õpetajad on Eestis kõige enam osalenud õpetajate võistlustel korvpallis ja võrkpallis.
  • Kool soosib õpilaste osalemist ühekordsetel konkurssidel, võistlustel.