Ühiselamu

Ühiselamu toad on kahekohalised ja iga kahe toaga boksis  on WC/dušinurk. Toas on igale õpilasele voodi, piisava suurusega kapp, kaks kolme sahtliga boksi ja tool. Samuti on olemas laud, mille taga saab korraga tegutseda kaks õpilast. Koolil on võimalus õpilastele anda tekk ja padi (need ei ole uued, soovi korral võib kasutada isiklikke!), kuid voodipesu tuleb õpilastel ise tuua ning seda siis ka vähemalt üks kord 2-3 nädala jooksul vahetada. Ühiselamu akendele on paigaldatud rulood. Kooskõlastatult kasvatajaga võib sellele lisaks omal kulul paigaldada ka kardinad.

Kõik elektritarbijad (kindlasti on vajalik laualamp; soovi korral teler, külmik, raadio, arvuti, veekann, …), tuleb õpilasel endal muretseda. Samuti peavad ühes boksis elavad õpilased enda tarbeks muretsema WC-paberi ja muud hügieenitarbed.

Mõistlik on toa varustamise osas koostööd teha oma kaaslastega toas/boksis. Et tubade koosseisud selguvad augusti lõpuks, siis saab seda teha septembris. Toas on olemas antenn teleri jaoks ja internetiühendus.

Kuna koolil tuleb internetiühenduse eest tasuda turuhindade alusel (linnades on see EENeti vahendusel märksa odavam või lausa tasuta), siis ei suuda me tagada piisavat ühenduse kiirust kõigile, kui arvutivõrku kasutatakse suuremahuliste failide allalaadimiseks. Eelkõige on meie eesmärk tagada interneti osas normaalsed võimalused õppetööks ning seega on failivahetusprogrammide kasutamine kooli võrgus piiratud.

Toa ning WC/dušširuumi koristamise eest vastutavad õpilased. Kindlasti kuluvad neile selles osas ära ka lastevanemate head nõuanded ja soovitused. Üldruumide korrashoiu tagab koristusfirma, kuid see ei tähenda, et õpilastel ei ole kohustust seal korda hoida ja mõistlikult käituda.

Ühiselamus on kaks kööki, kus on mikrolaineahi ning elektripliit. Seetõttu ei ole tubades pliidi kasutamine lubatud.

Õhtusel ajal on ühiselamus kaks kasvatajat ning administraator (I korruse valveruumis). Viimane viibib majas ka öisel ajal.

Nädalavahetuseks õpilane üldjuhul ühiselamusse ei jää. Nädala sees õpilane väljaspool ühiselamut ööbida ei tohi (tohib lapsevanema etteteatamisel või mõjuval põhjusel, kui on eelnevalt kasvatajaga kokku lepitud).

Tuleb järgida ühiselamu sisekorrareegleid ning nende korduval rikkumisel (või ühekordse tõsise eksimuse korral) jääb õpilane ühiselamukohast ilma.

Vahetunnis võivad õpilased ühiselamusse minna vaid kehalise kasvatuse tunniga seoses.

Käesoleval õppeaastal elab ühiselamus 238 õpilast.