Konkurss “Märka matemaatikat enda ümber”

Nõo Reaalgümnaasium, Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituut, Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituut, Teaduskeskus Ahhaa ja Tiigrimatemaatika Selts

kuulutavad  6. -12. klassi õpilastele välja konkursi  „Märka matemaatikat enda ümber – ilutulestik Eesti Vabariigi aastapäevaks“.

Töö koostamine

• Konkursitöö loomiseks tuleb kasutada programmi GeoGebra, mille abil valmistada dünaamiline slaid, kus on ilutulestik Eesti Vabariigi aastapäevaks. Töö koostamisel on abiks juhend, mille leiad SIIT.
  • Täita veebipõhine ankeet.

Tööde esitamine

• Konkursitöö esitamise tähtaeg on 1. märts 2016. a.
  • Konkursil osalemiseks tuleb täita veebipõhine ankeet, mille leiad SIIT.
  • Konkursitööna loodud GeoGebra faili nimi peab olema autori eesnimi_perenimi.ggb ning see tuleb saata e-postiga aadressile matemaatikakonkurss@gmail.com, kirja teemareale kirjutada autori ees ja perekonnanimi.

Tööde hindamine

• Tööde hindamine toimub kahes vanusekategoorias:
    • noorem vanuserühm, 6. – 9. klass,
    • vanem vanuserühm, 10. – 12. klass.
  • Tööde hindamisel arvestatakse töö vastavust konkursi teemale ja nõuetele, idee originaalsust, teostust ning matemaatilist selgitust.
  • Valminud konkursitöid hindab ekspertidest koosnev žürii.

Auhinnad

• Võitjad kuulutatakse välja 15. märtsil 2016 võistluse kodulehel http://sirjepihlap.weebly.com/
  • Võitjate autasustamine toimub aprillikuus teaduskeskuses Ahhaa.
  • Eripreemiad
    • klassi õpilased saavad 1 – 3 lisapunkti Nõo Reaalgümnaasiumisse kandideerimisel.
    • Nõo Reaalgümnaasiumi eripreemia kõige enam matemaatilisi funktsioone ja erinevaid jooni kasutanud tööle.
    • Teaduskeskuse Ahhaa eripreemia

Võistlust toetab Nõo vald.